Monday, 19 March 2007

YaKuake dla Windows?

Pod linuxem bardzo szybko przyzwyczaiłem się do jednej prostej aplikacji: YaKuake. Genialne jest w niej to, że po naciśnięciu jednego przycisku (domyślnie F12) pojawia się schowana dotychczas konsola, po naciśnięciu go ponownie - chowa się. No i oczywiście możliwe jest uruchomienie kilku konsol w osobnych kartach. Teraz zmuszony jestem do korzystania z windows i cierpię ;-) Czy znane jest komuś podobne narzędzie dla tego "cudownego" systemu?


Update: znalazłem PoshConsole. Spełnia wymagania... teraz tylko czekam, aż pojawi się wersja, która nie pada po trzech poleceniach.

7 comments:

 1. PowerShell to krok w kierunku naprawdę użytecznej powłoki, żeby tylko nie korzystał z cmd do wyświetlania się. No i tempo działania nie zachwyca.

  Natomiast Console2 jest rozgrzebana, zapluskwiona i brakuje jej najważniejszej dla mnie funkcji (ale dodałem ją do obserwowanych projektów na Sourceforge).

  Dammit.

  ReplyDelete
 2. Polecam Console2 - można sobie połączyć PowerShella i cmd w jednym programie, ma zakładki i tak dalej. Jednak nie wysuwa się z ekranu po naciśnięciu ~, muszę kiedyś spróbować to do niego dodać :-)

  ReplyDelete
 3. wolę kuake, YK jest posyfione nieco ;)

  ReplyDelete
 4. Trochę co innego, ale i tak lepsze od cmd: Windows PowerShell

  ReplyDelete
 5. Przyzwyczajenie, to raz.
  Klawiatura (kiedy umiesz pisać) jest szybsza od myszy, to dwa.
  Pisanie/debugowanie skryptów msbuild/nant, to trzy.
  Terminal ssh dla różnych stacji/serwerów *nixowych, to cztery.
  Wymieniać dalej?

  ReplyDelete
 6. heh, tylko na co komu konsola pod windowsem? ]:-)

  ReplyDelete
 7. A do czego konsola pod windows?
  No dobra, czasem się przydaje, ale moim zdaniem z częstotliwością taką, że spokojnie można sobie poradzić z ikonką... :)

  ReplyDelete