Wednesday, 22 March 2006

Update - na lepsze?

Nokia PC Suite po uaktualnieniu pozbyła się niektórych elemenów składowych. Na przykład edytora midi. Żeby było śmieszniej, znaleźć wersję 6.6 (w której jeszcze zawiera Nokia Sound Converter) wcale nie jest tak prosto, z większości stron tylko najnowsze 6.7 można ściągnąć.


Samochód (nie mój, ale czasem się uda pożyczyć) po wymianie na nowy nie pozwala mi wozić plecaka na siedzeniu. Cały czas krzyczy, że pasażer nie ma pasów zapiętych. Dobrze, że przynajmniej skrzynia biegów manualna - ruszanie ze świateł na automacie nie daje żadnej satysfakcji.


Jedyny zarejestrowany dziś przeze mnie pozytywny update to program do wypełniania PITów. Wersja 2004 jest do ściągnięcia za darmo. Wersja 2005, znaczy się aktualna, dostępna tylko z Wyborczą. Albo jako update do 2004 :P


EDIT: warto jeszcze wspomnieć o usprawnieniach w Otwartym Oprogramowaniu. Ponieważ zarówno Open Office jak i KOffice wspierają formaty Open Document, więc jeśli chce się stworzyć arkusz kalkulacyjny zrozumiały dla obu programów, należy go zapisać... jako Microsoftowy xls. W specyfikacji ods brak wytycznych do zapisu funkcji, więc każdy program zapisuje je po swojemu - a cudze odczytuje jako tekst.

1 comment:

  1. jakbyś chciał jakiego pc suite w konkretnej wersji, to daj znac - mam staly dostep do telefonow i ich kartoników, zawsze sie znajdzie jakas 6230 z v6.4;)

    ReplyDelete