Monday, 12 May 2008

Witamy w Chinach

Właśnie zobaczyłem mało przyjazny komunikat:


This video is not available in your country.

Cholera. Od kiedy YouTube cenzuruje filmy? W tym przypadku ("Nowy Hymn Radia Maryja / Rammstein") na 100% nie chodzi o ochronę praw autorskich - przy takich zarzutach zdejmują film, a ten przez proxy z Wielkiej Brytanii można obejrzeć.

10 comments:

 1. Michał Górny12 May 2008 at 13:01

  Boją się prezydenta ( ;.

  ReplyDelete
 2. KeepVid nadal działa, brytyjskie proxy też.

  ReplyDelete
 3. Cóż, wygląda na to, że film i tak jest już „no longer availible”. ;)

  ReplyDelete
 4. Drażni mnie brak jakiejkolwiek informacji o tym, dlaczego filmik jest niedostępny. Nie mam pretensji o dostosowywanie się do lokalnych przepisów, chodzi mi po prostu o podejście „nie, bo nie.”

  ReplyDelete
 5. Kolejny sposób na obejście „cenzury” – ściąganie plików przez http://keepvid.com/ :)

  ReplyDelete
 6. „Od kiedy YouTube cenzuruje filmy?”

  Od dawna. Podobnie jak od dawna żeby zobaczyć pewne filmy trzeba się zalogować, deklarując przy tym wiek powyżej 18 lat.

  W Polsce propagowanie treści nazistowskich (a filmik zawiera ich całkiem sporo, acz z „propagowaniem” bym polemizował) jest zakazane; Wikipedia wskazuje na 256 artykuł Kodeksu Karnego.

  Jeżeli ktokolwiek chce obwiniać kogokolwiek o ograniczanie wolności słowa, to niech swoje (zupełnie nieuzasadnione, nawiasem mówiąc) żale kieruje do polskich Ustawodawców, a nie Bogu ducha winnego portalu internetowego.

  ReplyDelete
 7. Wystarczy się chwilę pobawić: http://webhosting.pl/kategorie/internet/2008_04/mozna_ogladac_na_youtube_filmy_zastrzezone_tylko_dla_amerykanow

  ReplyDelete
 8. Kochane lata wolności słowa się kończą.

  Sami demokracją i szeroką wolnością słowa się wykończymy…

  ReplyDelete
 9. Różnie to można rozumieć. Być może chodzi o tytuł „[..] Radia Maryja [..]” i niechęć do konfliktów z Kaczkami i ich płetwami, a równie dobrze mogą rozkładać obciążenie na kraje, i np. nie ma lokalnej (krajowej) kopii filmiku. Trzeba poszukać innych takich przypadków, bo teraz to można tylko gdybać i domniemać.

  ReplyDelete